Mám život takový, jaký jsem si přál(a)?

#memyslenky
,,Čím chceš být, až budeš velká?“
,,No přece princezna!“

Všichni máme sny.
Splnily se vám?
Někdo sní o tom, že vybuduje kariéru, někdo chce postavit dům a starat se o něj, mít kupu dětí a mít velkou rodinu, nebo někdo chce jen cestovat a poznávat svět.
Dřív jsem nevěděla co chci, hmm… ani doteď pořádně nevím, co chci a kdo jsem, protože se stále hledám.
Jsem vlastně ve fázi hledání sama sebe.

Minulý rok jsme chtěli kupovat dům, (postavit by trvalo dlouho), ale pak jsem zjistila, že to není ono, co by mě naplňovalo, protože já nejsem ten typ, co se doma usadí a pracuje celý život tak, aby měl dokonalé bydlení. Chci v životě něco vidět a zažít a ne být na jednom místě. Láká mě poznávat svět a všechno okolo něj.

TEĎ se chci hlavně věnovat rodině a zkrotit mého malého neposedného skřítka. Už teď vím, že bude hodně aktivní a veselá. Tím líp, protože taky chci, aby něco zažila a měla dětství plné dobrodružství a zážitků, na které bude jednou ráda vzpomínat.
CO NÁS ČEKÁ? Chtěla bych více cestovat, více cestovat s malou (nejen po Česku), poznávat nová místa a těšit se z nich.

Jsem ráda, že jsem našla partnera, který to cítí stejně a doufám, že malá bude taky.

Ale jednou, až budeme staří, si pořídíme chatku u lesa a budeme spokojeně žít až do smrti.
To je možná můj sen. (?)

Momentálně jsem vděčná za všechno, co mám a jsem šťastná.
Buďte taky vděční, spokojení a pokud nevíte, co chcete, není to špatně.
Někdo se našel, někdo se hledá celý život.

Comments

LeS napsal:

Já vím určitě, že nemám to, co jsem si přála. Ale zároveň cítím, že to tak má být. Že všechno je takto správně. A u mě je to o odvaze něco změnit.

Baryn napsal:

Sny není špatné nikdy nepřestat měnit a hledat. Je docela zdrcující upnout se jen na jednu věc, protože když jí dosáhneš, život najednou začíná být prázdný. Taky stále hledám a nehodlám přestat. Ale ty máš rozhodně blíž k tomu mít jasno – se svou úžasnou rodinou a plány na stáří. Moc vám přeji, aby vám to vyšlo. 🙂

Jana napsal:

Článek, který pohladil po duši 🙂 Moc krásné a přeji, ať se ti chatka v lesích splní! 🙂 Uvidíme, co nás v tom životě ještě čeká 🙂

blondýna napsal:

Dovolím si z pozice svých životních zkušeností nanést jedno, tahle cesta je naprosto správná, nejen pocitově, ale i hodnotově.
Pokud má někdo prvoplánovitě nalinkováno a šlape přesně podle toho, za chvíli není šťastný.
Jsem právě ve fázi té chaty u lesa a přišla v pravý čas, bude zde má krásná a úžasná vnučka, její mámě jsem dala přesně co píšeš, domov, radost, cestování a na hodnoty právě nazrál čas.
Ať se vám moc daří, přeji od srdce.

Kett napsal:

Moc hezky napsané a výborné téma na zamyšlení se. Také se snažím být vděčná za to co mám, stále také nevím co přesně chci, ale cestování je i náš sen s přítelem, teď máme také nového člena rodiny ve formě pejska, takže to nebude asi takové jako dřív, ale na nějaká místa se s pejskem taky dá jet nebo i hlídání sehnat se dá 🙂

Napsat komentář