NAŠE CESTY

Pozorovatelna Durch | Bílé Karpaty

Tenhle víkend jsme se rozhodli, že navštívíme pozorovatelnu Durch.
Pro více fotografií rozklikni článek.

Inspiraci na tohle místo jsem objevila na instagramu.
Nachází se v kopcích Valašských Kloboucích, spíše na hřebeni. Trasu můžeme vybrat z více variant.
My volili trasu od vlakového nádraží přes rozhlednu Královec. Od nádraží až k pozorovatelně je to asi 6 km a cca 2 hodiny. V případě, že vše musíte dokumentovat (například jako já), tak cesta muže trvat i dýl. 🙂
Minulý rok v létě jsme na rozhlednu vyjeli i na kole – od nádraží, mysleli jsme, že jedeme po červené, ale podle map jsme jeli mimo (na mapách trasa byla vyznačena jinak), takže letos jsme si dali bacha a červenou jsme už trefili.
Díky počasí bylo všude bahno. Někde se mu vyhnout šlo, někde ne, ale náš čtyřnohý parťák se v bahenních lázní vyřádil.
Jakmile jsme vyšli z lesa a objevili se na rozcestí, bahna ubývalo, ale vystřídala ho zmrzlá cesta s občasným sněhem, po stranách na nás sahaly holé větve se zmrzlými kapkami. Překrásna podívaná.
Nebyl čas fotit. Šli jsme dál a focení jsem nechala na zpáteční cestu. Ještě že tak.
(fotografie zde)
Foťák se mi totiž v půlce zpáteční cesty vybil.
Po zhruba 2,5 kilometrech jsme konečně dorazili do jednoho z cílů a to k rozhledně Královec. Rozhledna je dřevěná a měří asi 21,5 metrů a navštívit ji můžeme po celý rok. K rozhledně se můžeme dostat (jak jsem již psala), po červené stezce od vlakového nádraží, a nebo potom i z parkoviště, kde je rekreační středisko i restaurace Královec – tohle jsme tedy zjistili až když jsme k rozhledně došli.
Ale dlouhé procházky nelitujeme.
U rozhledny jsme posvačili a pokračovali po zelené dál k hřebenu Ploščiny – přírodní rezervace, kde byla nádherná louka s výhledem do okolí (v létě to musí být nádherné).
Do hlavního cíle zbývalo asi 1,5 km.
Pozorovatelna Durch je krásným místem, je to dřevená vyhlídka, která může sloužit k odpočinku pro kolemjdoucí, nebo jen tak k relaxaci s výhledem.